Wygodne stroje jednoczęściowe

Dwuczęściowe stroje kąpielowe mają to do siebie, że wspaniale się prezentują, pozwalają w pełni uwypuklić kobiece wdzięki, a jednocześnie dają możliwość opalenia większej powierzchni ciała. Ze względu na te i inne przymioty, bikini znajduje najczęstsze zastosowanie wśród kobiet, gdy nadchodzi sezon plażowicza. Niemniej jednak, choć kostiumy dwuczęściowe wiodą prym, to stroje jednoczęściowe są nadal w użyciu. Królują przede wszystkim na basenach, jako typowe stroje do pływania aczkolwiek, coraz częściej możemy je spotkać na otwartych kąpieliskach w porze letniej.

Zaletą kostiumów jednoczęściowych jest to, iż są one bardzo przyzwoite i estetyczne, nadzwyczaj wygodne, a ponadto, zawsze pozostają na swoim miejscu, czego nie można przypisać strojom typu bikini, które się przesuwają, rolują i rozwiązują w najmniej odpowiedniej chwili i miejscu. Mając na sobie strój jednoczęściowy jest się całkowicie bezpiecznym i wolnym od niechcianych wpadek, jak chociażby przypadkowo obnażona pierś. Poza tym, za pomocą kostiumu tego rodzaju można wspaniale wymodelować sylwetkę. Zbyt obfity brzuszek zostanie spłaszczony, a zbędne fałdki wokół tali spłaszczone, problem nieistniejące talii zaś zażegnany. Opadające pośladki będą w mgnieniu oka podciągnięte, a niesforny biust ujarzmiony za pomocą elastycznego materiału, który będzie trzymać w ryzach całe ciało. Wzmożony ruch i aktywność, w wodzie czy na brzegu, nie przysporzy żadnych niemiłych niespodzianek. W stroju jednoczęściowym można bez obaw pływać , biegać czy grać w siatkówkę plażową zupełnie na luzie.

Wymieniając zalety kostiumu jednoelementowego, dla równowagi, należy wspomnieć także o jego wadach przy czym, tak na dobra sprawę, nie ma ich zbyt wiele. Właściwie, można by powiedzieć, że istnieje tylko jeden minus, który jednakże pojawia się nie tyle odnośnie samego stroju jednoczęściowego, co stroju jednoczęściowego na plaży. Dlaczego? Dlatego, że na basenie spisuje się on na medal, bez zarzutów. Jego „niedoskonałość” wychodzi na jaw dopiero w zetknięciu z hasłem „plaża” oraz „opalanie”, które niestety, w tym przypadku nie daje takich wspaniałych efektów, jak kąpiel słoneczna w bikini. Niemniej jednak, istnieją różne modele kostiumów jednoczęściowych zatem, obok tych całkowicie zabudowanych są także te z odsłoniętymi plecami czy z wycięciami bo bokach, które zresztą wyglądają bardzo efektownie.