Modne tankini i monokini

Moda ciągle się rozwija, idzie na przód. Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie tak, że niejednokrotnie trudno nadążyć za zmianami. Dzieję się tak w każdym segmencie mody zarówno jeśli chodzi o odzież, obuwie, galanterię, biżuterię czy inne dodatki. Rewolucje nie omijają także mody plażowej, która z roku na roku przynosi coraz więcej nowości, zachwyca pomysłowością projektantów i efektami ich twórczej pracy. Tradycyjne stroje jednoczęściowe czy późniejsze bikini, które niemal całkowicie wyparły te pierwsze z użycia, mają kolejnych konkurentów. Są nimi kostiumy typu tankini i monokini, które zyskują coraz większą rzeszę fanek na całym świecie, również w Polsce.

TANKINI, to kostium dwuczęściowy składający się z tradycyjnych fig bądź bokserek oraz koszulki tank top, będących najczęściej w jednym kolorze. Dla niewtajemniczonych, tank top, to nic innego jak koszulka na cienkich ramiączkach odcięt pod linią biustu, a więc tworząca iluzję stanka. Bardzo często przybiera ona również formę właściwego biustonosza kąpielowego usztywnianego, pod którym doszyta została cienka siateczka baź koronka okalająca korpus ciała. Wielu osobom, tankini kojarzy się bardziej jako piżamka aniżeli strój plażowy i rzeczywiście coś w tym jest. Niemniej jednak, te dwa stroje różni od siebie rodzaj i faktura materiałów użytych do ich wykonania oraz ogólny charakter produktu. Chcąc krótko i zwięźle, a przy tym właściwie scharakteryzować tankini, można powiedzieć, iż jest to przyzwoita wersja bardzo odważnego kostiumu, jakim jest zmysłowe mini bikini i stanowi propozycję dla pań, które pragną zamaskować obfity brzuszek czy brak talii.

MONOKINI jest strojem jednoczęściowy aczkolwiek, na pierwszy rzut oka, sprawiającym wrażenie kostiumu dwuczęściowego. Jego cechą charakterystyczną są całkowicie odsłonięte plecy (aż do kości ogonowej) oraz różnorakie wycięcia i wcięcia w materiale na przedniej części ciała, które pozwalają wyeksponować brzuch i talię, a w konsekwencji także podkreślić biust. Monokini jest przykładem kostiumu jednoczęściowego (typowo basenowego, pływackiego) dostosowanego do realiów plażowych. Zmiany te wprawdzie odbierają mu szereg dotychczasowych zalet, ale dla równowagi wzbogacają o nowe przymioty. Monokini, to jednak strój dla „wybrańców”, bo tylko na idealnej sylwetce zabłyśnie w pełnej krasie.