Kostiumy pływackie i basenowe

Ruch, obok zdrowej diety i stylu życia, jest gwarancją witalności i wydolności ludzkiego organizmu. Zbilansowana dieta, regularny tryb życia oraz aktywność fizyczna nie musi być jednak przykrym obowiązkiem, ale radością i przyjemnością. Zdrowe może bowiem być smaczne, a wysiłek może krzepić.

Pływanie, amatorskie czy zawodowe, jest jednym z lepszych sposobów na rozruszanie mięśni całego ciała, pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wyrzeźbienia sylwetki. Regularne wizyty na basenie są zatem jak najbardziej wskazane. Niemniej jednak, zanim udamy się na pływalnię ważne jest to, aby zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Taki, który będzie wygodny i opływowy, a więc idealny do uprawiania sportu wodnego jakim jest pływanie.

Jeśli mowa o damskich strojach, to przede wszystkim należy zaznaczyć, że typowe bikini zakładane na plaży ma się nijak do kostiumu sportowego na basen i w żadnym wypadku  nie powinno być traktowane jako taki. Strój kąpielowy w wersji sportowej musi być bowiem komfortowy, a cienkie sznureczki od bikini, które przesuwają się, rozwiązują czy wpijają w skórę z pewnością takiego komfortu nie zapewnią. Dlatego też, właściwy kostium powinien być zabudowany, najlepiej jednoczęściowy, a jeśli dwu, to w formie majtek, bokserek lub spodenek oraz krótkim, dopasowanym topie spłaszczającym i podtrzymującym biust. W żadnym razie nie może, to być stanik!

Z kolei, panom odradza się pływanie w tradycyjnych kąpielówkach, które są obszerne i stanowią barierę dla wody podczas pływania. Zdecydowanie, o wiele lepsze będą elastyczne spodenki typu bokserki, które opinają ciało. Niemniej jednak, tak w przypadku kobiet jak i mężczyzn, najlepszym rozwiązaniem w obliczy amatorskiego czy zawodowego pływania, są kostiumy jednoczęściowe zabudowane od ramion aż po kolana, bo to właśnie w takiej odsłonie najdoskonalej spełniają swoje zadanie. Ciało nabiera opływowych kształtów, a  zatem ruch w wodzie jest łatwiejszy i kosztuje pływaka mniej energii i siły.

Oczywiście, nieodzownym elementem kostiumów pływackich i basenowych są czepki, których obecność jest wskazana nie tyle ze względów higienicznych (w wodzie basenowej nie zostają włosy), co praktycznych.

Poszukując idealnego stroju na basen warto postawić na znane marki kostiumów kąpielowych, gdyż ich renoma jest niejako gwarancją najwyższej jakości i trwałości produktów.